O NAS

baner na fbTeatr XL, bo nazwa Teatr Wielki jest zajęta.

Teatr XL – jest teatrem dramatycznym.  Ta prężnie rozwijająca się Instytucja,  powstała w 2012 przy Stowarzyszeniu Międzynarodowych Inicjatyw Artystycznych EduTeArt.

 

 

Liczy się pomysł i odwaga
Teatr XL wprowadził w Polsce trend odważnych połączeń. Najpierw Teatru w Muzeum, Teatru na Stadionie, Teatru w klubie nocnym, łamiąc stereotypowe wyobrażenie przestrzeni teatralnej, ograniczając scenografię do symbolicznej, ale kładąc nacisk na relacje aktor – widz. Przywracając Teatrowi funkcję platformy dialogu społecznego.

Międzynarodowość
Teatr XL powstał przy Stowarzyszeniu Międzynarodowych Inicjatyw Artystycznych EduTeArt. Od samego początku charakteryzowała go międzynarodowość. Współpracuje z ośrodkami kultury na całym świecie m.in. Crearc we Francji, Teatr Litensky w Omsku, Performing Arts at PUC  Rio de Janeiro, Instituto Teatrale Europeo Rzym, celem nieustannego rozwoju artystów, wymiany myśli i poszukiwań twórczych.
Współpraca z reżyserami z różnych części świata sprawia, że repertuar teatru wyróżnia się na tle teatrów dramatycznych stolicy. Jako JEDYNY  zawodowy teatr w Polsce zajmujemy się też  spektaklami realizowanymi metodą Teatru Forum (TF), podczas których odpowiednio poprowadzony widz, przekształca się w aktywnego uczestnika i współtwórcę spektaklu, co w założeniu TF jest społecznie wyzwalające.

Wyjątkowy repertuar 

W Teatrze XL  z wyczuciem sięgamy po teksty, które po raz pierwszy są wystawiane na polskich deskach teatralnych. Przyjmujemy zasadę, że teatr ma przynosić rozrywkę, ale mówić tez o rzeczach ważnych dla mieszkańców stolicy, dla Polaków. Prowokujemy do śmiechu, ale i do poważnych rozmów.

 XL Widz
Widz w Teatrze XL zawsze może porozmawiać z aktorami. Dla nas  jesteś gościem, którego staramy się podjąć jak najlepiej – zawsze mamy dla Ciebie czas.  Widz dla Teatru jest najważniejszy.

Poczytać o nas mozna również na stadionnarodowy.com. Co u nas można podejrzeć na portalach społecznościowych oraz na stronach naszych patronów.

Fot. Olga Cieślar
Fot. Olga Cieślar
Dlaczego XL?
Dlaczego XL?

 

Teatr XL bawi i edukuje- prowadzimy warsztaty dla młodzieży i dorosłych- sprowadzamy instruktorów z Polski i spoza jej granic.

Teatr XL wychodzi do widza.
Teatr XL myśli o potrzebujących- wspiera inne instytucje- jak Fundacja Darii Trafankowskiej czy Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Białaczki przy Klinice Hematoonkologii w Lublinie.
Teatr XL łączy się w działaniach z innymi artystami, uatrakcyjniając swoje propozycje m.in o Street Art.
Teatr XL to charyzma, młodość i siła, które rozkochały w sobie już niejednego widza.

 

Dodaj komentarz