O NAS

TEATR XL, BO NAZWA TEATR WIELKI JEST ZAJĘTA

Teatr XL podejmuje ISTOTNE SPOŁECZNIE TEMATY w SATYRYCZNY I BEZKOMPROMISOWY SPOSÓB. O wyjątkowy poziom niebanalnej rozrywki dba od 2012 roku. Podmiotem prawnym przy którym obecnie działa Teatr XL jest Fundacja Międzynarodowych Inicjatyw Artystycznych ARENA.

 

BAWIMY I PROWOKUJEMY

Komediowy repertuar Teatru XL odnosi się do kwestii ważnych dla mieszkańców stolicy, dla współczesnych Polaków. Bawi, ale jednocześnie prowokuje widownie do refleksji nad kondycją społeczeństwa, opowiadając historie jednostek, z którymi widz może się utożsamiać.

 

WYPRZEDZAMY TRENDY, ŁAMIEMY SCHEMATY

Teatr XL łamie stereotypowe wyobrażenie przestrzeni teatralnej, ogranicza scenografię do symbolicznej, ale kładzie nacisk na relacje aktor-widz

Jako JEDYNY zawodowy teatr w Polsce zajmuje się również spektaklami realizowanymi  metodą Teatru Forum (TF), wywodzącą się z Teatru Uciśnionych. Podczas Teatru Forum, odpowiednio poprowadzony widz, przekształca się w aktywnego uczestnika i współtwórcę spektaklu, co w założeniu TF jest społecznie wyzwalające.  Swoimi działaniami przywracamy Teatrowi funkcję platformy dialogu społecznego.

 

 WSPÓŁPRACUJEMY Z ARTYSTAMI NA CAŁYM ŚWIECIE

Teatr XL od samego początku , współpracuje z ośrodkami kultury na całym świecie m.in. Crearc we Francji, Teatr Litensky w Omsku, Performing Arts at PUC  Rio de Janeiro, Istituto Teatrale Europeo Rzym, celem nieustannego rozwoju artystów, wymiany myśli i poszukiwań twórczych.

 

MAMY MISJĘ

Od początku swojego istnienia Teatr XL, wspiera nieodpłatnymi działaniami grupy zagrożone wykluczeniem społecznym, a także domy dziecka i ośrodki pracy z trudną młodzieżą.

Teatr XL to przede wszystkim ludzie. Pracowici i utalentowani artyści, którzy taką samą uwagę przywiązują do jakości artystycznej tworzonych dzieł jak i do misji jaką Teatr powinien wypełniać wobec społeczeństwa.

Przy Teatrze XL działa XS w XL Teatr, który jest ogniskiem teatralnym dla dzieci i młodzieży.

 

LICZY SIĘ POMYSŁ I ODWAGA

Teatr XL wprowadził w Polsce trend odważnych połączeń. Najpierw Teatru w Muzeum, Teatru na Stadionie Narodowym, Teatru w klubie, od listopada 2019r. – TEATR XL ma własną niezależną siedzibę przy Pl. Hallera 5  lok. 10A w Warszawie, gdzie znajduje się również kawiarnio- księgarnia TU MI WOLNO

 

Siedziby Teatru XL:
sezon 2012/2013 Teatr nie posiadał swojej siedziby.
Grał gościnnie w Starej Prochowni, Teatrze Rampa, Scenie Lubelskiej i Teatrze Academia
sezon 2013/2014 Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, ul. Kredytowa 1
sezony 2014/2017 Stadion Narodowy ul. Poniatowskiego 1
od stycznia 2017 do czerwca 2019 r. Niebo, Nowy Świat

OD LISTOPADA 2019r. – TEATR XL- TU MI WOLNO Pl.   Hallera 5  w Warszawie

 

Dodaj komentarz