O NAS

TEATR XL, BO NAZWA TEATR WIELKI JEST ZAJĘTA

Teatr XL podejmuje ISTOTNE SPOŁECZNIE TEMATY w SATYRYCZNY I BEZKOMPROMISOWY SPOSÓB. O wyjątkowy poziom niebanalnej rozrywki dba od 2012 roku. Podmiotem prawnym przy którym obecnie działa Teatr XL jest Fundacja Międzynarodowych Inicjatyw Artystycznych ARENA.

 

BAWIMY I PROWOKUJEMY

Komediowy repertuar Teatru XL odnosi się do kwestii ważnych dla mieszkańców stolicy, dla współczesnych Polaków. Bawi, ale jednocześnie prowokuje widownie do refleksji nad kondycją społeczeństwa, opowiadając historie jednostek, z którymi widz może się utożsamiać.

 

WYPRZEDZAMY TRENDY, ŁAMIEMY SCHEMATY

Teatr XL łamie stereotypowe wyobrażenie przestrzeni teatralnej, ogranicza scenografię do symbolicznej, ale kładzie nacisk na relacje aktor-widz

Jako JEDYNY zawodowy teatr w Polsce zajmuje się również spektaklami realizowanymi  metodą Teatru Forum (TF), wywodzącą się z Teatru Uciśnionych. Podczas Teatru Forum, odpowiednio poprowadzony widz, przekształca się w aktywnego uczestnika i współtwórcę spektaklu, co w założeniu TF jest społecznie wyzwalające.  Swoimi działaniami przywracamy Teatrowi funkcję platformy dialogu społecznego.

 

 WSPÓŁPRACUJEMY Z ARTYSTAMI NA CAŁYM ŚWIECIE

Teatr XL od samego początku , współpracuje z ośrodkami kultury na całym świecie m.in. Crearc we Francji, Teatr Litensky w Omsku, Performing Arts at PUC  Rio de Janeiro, Istituto Teatrale Europeo Rzym, celem nieustannego rozwoju artystów, wymiany myśli i poszukiwań twórczych.

 

MAMY MISJĘ

Od początku swojego istnienia Teatr XL, wspiera nieodpłatnymi działaniami grupy zagrożone wykluczeniem społecznym, a także domy dziecka i ośrodki pracy z trudną młodzieżą.

Teatr XL to przede wszystkim ludzie. Pracowici i utalentowani artyści, którzy taką samą uwagę przywiązują do jakości artystycznej tworzonych dzieł jak i do misji jaką Teatr powinien wypełniać wobec społeczeństwa.

Przy Teatrze XL działa XS w XL Teatr, który jest ogniskiem teatralnym dla dzieci i młodzieży.

 

LICZY SIĘ POMYSŁ I ODWAGA

 Teatr XL wprowadził w Polsce trend odważnych połączeń. Najpierw Teatru w Muzeum, Teatru na Stadionie Narodowym, Teatru w klubie nocnym. Od stycznia 2017 siedzibą Teatru jest Niebo, ul. Nowy Świat 21 (w podwórku).
NIEBO, to jedyna w swoim rodzaju przestrzeń w samym centrum miasta, ale skryta od zgiełku. Zachwyca wystrojem i urzeka różnorodnością. Mieści się tuż przy Rondzie de Gaulle’a, w kamienicy po dawnym kinie i restauracji. W kwietniu 2016 roku wróciły jej lata świetności – otrzymała nowe życie: muzyczne, rozrywkowe, restauracyjne, kulturalne i artystyczne.

 

Siedziby Teatru XL:
sezon 2012/2013 Teatr nie posiadał swojej siedziby.. Grał gościnnie w Starej Prochowni, Teatrze Rampa, Scenie Lubelskiej i Teatrze Academia
sezon 2013/2014 Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, ul. Kredytowa 1
sezon 2014/2015 Stadion Narodowy, ul. Poniatowskiego 1FL
sezon 2015/2016 Stadion PGE Narodowy, ul. Poniatowskiego 1FL
sezon 2016/2017 Stadion PGE Narodowy

od stycznia 2017 r. Niebo, Nowy Świat

 

Dodaj komentarz