Biznes od kuchni

czyli tragikomedia na miarę naszych czasów

Autorka: Diana Karamon

 Reżyseria: Diana Karamon

  Ruch i choreografia: Amanda Nabiałczyk

Obsada: Julia Bochenek, Miłosz Broniszewski, Maciej Adam Łabaz, Tomasz Ostach
Reżyseria świateł: Roman Woźniak

Konsultacje scenograficzne i ruchu scenicznego: Roman Woźniak

Muzyka: team producencki i kompozytorski Basia Giewont i Korneliusz Flisiak
Kostiumy: Sebastian Szarata

 Charakteryzacja: Monika Dzięcioł

Opracowanie muzyczne: Diana Karamon

Fotografia: Rafał Meszka

Opieka PR: Hanna Białoń

 

O spektaklu

“Biznes od kuchni” to sztuka dla każdego kto był, chce być lub jest “na swoim”.  

Ci co doświadczyli, wiedzą że to ani komedia, ani dramat – to jest tragifarsa, komediodramat lub też istna groteska. A liczne wyobrażenia o szybkim i pewnym sukcesie bardzo szybko zderzają się z rzeczywistością, nawet brutalnością świata. To żadna bajka… Choć bywają piękne zakończenia. 

Pokolenie, które wierzy we własną sprawczość

Roman, młody dziennikarz, bohater tragikomicznej opowieści  “Biznesu od kuchni” inwestuje wszystkie posiadane pieniądze w otwarcie kawiarni z księgarnią. Jest to dla niego inwestycja pod stałe źródło stabilnego dochodu – dla niego i ukochanej żony, Ewy. 

Uśmiechają się z politowaniem Ci, co wiedzą już na co naraził siebie i żonę. Nie bez powodu mówi się, że kto pracował w gastro w cyrku się nie śmieje. 

Po zorganizowaniu oficjalnego otwarcia kawiarni „Parnas” okazuje się, że to był pikuś przy codziennej działalności nawet prostej gastronomii. A powszechne przekonanie o urokach posiadania własnego biznesu jest bardziej skomplikowane niż się wydaje.

W miarę upływu czasu brakuje pieniędzy, a konflikty między Romkiem a Ewą stają się chlebem powszednim. Z życia wzięte…

„Biznes od kuchni” to emocjonalna podróż przez życiowe wyzwania, osiąganie sukcesu i próbę odnalezienia sensu i stabilności. Historia o próbach naprawy złamanych więzi, o walce z własnymi lękami i niepewnością w obliczu trudności życiowych. Opowieść o próbie znalezienia balansu między marzeniami a rzeczywistością, między samotnością a potrzebą bliskości.

Czy Roman odnajdzie równowagę między osobistym życiem a sukcesem biznesowym czy też straci wszystko na skutek niespodziewanego zawirowania losu? A może jak to w “cyrku” zaskoczy nas zupełnie nieoczekiwany finał?

_

Spektakl od 18 roku życia.

 

 

Partnerzy