przebudzenie!

Hasło sezonu 2023/24.

TEATR XL imienia Artystów Zaangażowanych wchodzi w 12. rok swojej działalności bez lęku, bez patrzenia z niepokojem w przyszłość, za to z chęcią koncentracji na tu i teraz.

Przebudzenie wcale nie oznacza, że spaliśmy do tej pory. Wręcz przeciwnie. Walczyliśmy i działaliśmy z mocą nadzwyczajną jak na teatr niezależny. Patrzyliśmy do przodu, myśli kierowaliśmy na to, co będzie, na to, co trzeba zrobić w danej chwili, by potem działo się lepiej. 

Dziś mamy poczucie, że trzeba się zatrzymać i skupić na tym, co tu i teraz. Eksplorować bieżące, widzieć rzeczy takimi, jakimi są. Korzystać z uważności i mądrości ludzi, którzy doceniają czas, który został im dany.

Patrzeć tak, by widzieć.

Słuchać tak, by słyszeć.

Czuć – bez wypierania tego, co trudne, bolesne, wytrącające z równowagi.

O tym chcemy opowiadać w TEATRZE XL imienia Artystów Zaangażowanych. O przebudzeniu do życia i życiu do sztuki. 

W tym sezonie wychodzimy jeszcze bardziej do ludzi. Szkoła Metod i Technik Aktorskich (SMiTA) zastąpi Ognisko Teatralne oraz kurs aktorski dla dorosłych. Wspólnie z naszymi podopiecznymi będziemy pracować nad warsztatem aktorskim oraz emocjami. Dodatkowo uruchomiliśmy Kręgi Ekspresji Aktorskich, czyli przestrzeń do twórczego wyrażania siebie, gdzie tu i teraz jest szczególnie ważne.

W TEATRZE XL bywa zabawnie, bywa wzruszająco, zawsze ekscytująco. 

 

Dotknij prawdziwych emocji w Teatrze XL. Zobacz:

  • Pełnia w skorpionie- komedia astro-kryminalna.
  • Przypadki Warszawskiego Amanta- monodram komediowy.
  • Miłość Seks i Powroty- cykl „Scena z Forum”.
  • Premiera! Biznes od kuchni- tragikomedia na miarę naszych czasów.
 
Teatr XL imienia Artystów Zaangażowanych bierze udział w organizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego programie rezydencji artystycznej dla twórców i twórczyń z Białorusi i Ukrainy.