TEATR XL

Wspólnota
i wsparcie!

Te słowa zdominują program TEATRU XL w sezonie 2022/2023

Teatr musi mówić i dawać nadzieję w czasach, w których świat spowija mrok niepewności. Po 10. latach dorobku artystycznego nadszedł czas, by TEATR XL zyskał imię ARTYSTÓW ZAANGAŻOWANYCH, bo właśnie to opisuje nas najlepiej.

W 11. sezonie działalności teatralnej chcemy trafiać do serc widzów w sposób szczególny. Podejmujemy tematy ważne, bo dotyczące każdego z nas. Miłość odmieniamy przez wszystkie przypadki, a przyjaźni dajemy się porwać. Nasi bohaterowie, bez względu na wiek i płeć zderzają się z patriarchatem i presją społeczną. Mówią o stawianiu granic i rozczarowaniach, ale też o odwadze, namiętnościach i tajemnicach. 

TEATR XL im. Artystów Zaangażowanych jest bardzo blisko wszystkich tych, którzy mierzą się z  codziennością, często trudną do zniesienia. Tworzymy wspólnotę i przestrzeń do wymiany myśli, bo to leży u podstaw istnienia teatru – zgromadzenie. 

W tym sezonie, jak nigdy wcześniej, stawiamy na rozwijanie teatru partycypacyjnego – teatru forum, w którym to Wy, Drodzy Widzowie, doznajecie prawdziwych emocji również na scenie! Razem z nami śmiejecie się, złościcie, popadacie w zadumę. Dobrowolnie możecie  wpływać na losy bohaterów i poczuć się częścią niezwykłego widowiska! Tutaj, podczas spotkania w teatrze, nawiązujemy dialog za pomocą sztuki. 

Bywa zabawnie, bywa wzruszająco, zawsze ekscytująco. 

Dotknij prawdziwych emocji w Teatrze XL. Zobacz:

  • Na Stare Lata Pójdę do Dzieci
  • Madonny i Ladacznice
  • Przypadki Warszawskiego Amanta
  • Randka w Teatrze
  • Premiera! Miłość Seks i Powroty
  • Premiera! Więcej informacji wkrótce