PRZYPADKI WARSZAWSKIEGO AMANTA

O spektaklu

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie to uczucie, gdy większość znajomych już dawno się ustatkowała, a Ty na największe zmiany decydujesz się dopiero po 30-tce? Bohater najnowszego spektaklu TEATRU XL “Przypadki warszawskiego amanta” jest właśnie w takiej sytuacji. Postanawia na nowo zdefiniować własne szczęście i odnaleźć je w swoim rodzinnym mieście – w Warszawie.

Jak chce tego dokonać? Rzuca pracę w dużej korporacji i zainspirowany technikami work-life-balance postanawia rozwijać się duchowo i zrealizować marzenie o napisaniu powieści. Tylko skąd czerpać inspirację? Między medytacją a modlitwą znajduje czas na chodzenie po warszawskich klubach i kawiarniach, rozważa udział w ceremonii ayahuasci, ćwiczy jogę, a przy tym wszystkim… Musi przecież za coś żyć! Dlatego w jego świecie nie ma miejsca na żadne kobiety.

Jaki zatem z niego amant?

A jednak…

Monodram inspirowany twórczością Charlesa Bukowskiego, rysunkami Lengrena i współczesnym życiem w Warszawie.

One-man-show z całą galerią postaci, muzyką na żywo i topowymi miejscami na mapie stolicy. Nie zabraknie kobiecej charyzmy, śmiechu, łez… To po prostu trzeba zobaczyć!

Już podczas prapremiery w trakcie cyklu “Teatr nad Wisłą” zebrał owacje na stojąco trzystu osobowej widowni.

Monodram został wyróżniony udziałem na Festiwalu Debiutów w Monodramie “Strzała Północy 2021” w Koszalinie.

10/10
Fantastyczne doznania kulturalne, mistrzostwo aktorskie Grzegorza Jarka sprawiają, że widz chłonie wszystko z zapartym tchem. Polecam.
do.....@gm...il.com
15 listopada 2021
10/10
Bardzo dobry spektakl. Podziw dla aktora, który udźwignął kilka ról na swych barkach. Dobra, mądra historia, która może się zdarzyć każdemu z nas. Nawet gdy się nie zdarzy, daje do myślenia o współczesnym świecie.
ja.....@gm...il.com
8 listopada 2021
10/10
Wspaniały spektakl! Przepełniony humorem, skłaniający do refleksji 🙂 Znakomita gra aktorska Grzegorza Jarka i wspaniały debiut Diany Karamon jako reżyserki monodramu. Polecam wszystkim.
gr.....@ho...il.com
16 października 2021