Grzegorz Jarek

Aktor, pedagog, nauczyciel lekkiej atletyki, były sportowiec. Współzałożyciel TEATRU XL im. Artystów Zaangażowanych.

Absolwent Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich  (dyplom 2010 r.) oraz Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie (dyplom 2010 r.).  Uczestnik wielu festiwali teatralnych (Francja, Polska, Włochy, Niemcy). We Włoszech współpracował z włoską reżyserką: Mariagiovanną Rosti Hansen, pod której okiem wystąpił w roli lokaja w polsko-włoskiej sztuce „Przejście”.

Od lat prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Poza tym bywa konferansjerem prowadzącym wydarzenia kulturalne, charytatywne i komercyjne.Tworzy swoją szeroko pojętą przestrzeń artystyczną – pisze teksty, muzykę (Elastic Golf), maluje lub tworzy teledyski. Jego prace z serii „MORDY” były pokazywane na wystawach w Warszawie i Rzymie. W 2020 roku stworzył miniserial internetowy pt. „Żaba i On”, który sam wyreżyserował, zagrał i zmontował. Jest autorem blisko stu artykułów filozoficzno-motywujących, w których zwraca uwagę na naturę ludzkich zachowań.

Swoją teatralną drogę jeszcze jako nastolatek rozpoczynał na Warszawskich Bielanach. Występował w wielu spektaklach tworząc wyraziste kreacje tj. Ralph w „KorpoStory”, Człowiek Skaner w „Korpo Story 2B”, Tomek w „Psychoterapii” (reż. Andre De la Cruz), Ciocia Tania w „Porodówce”, Mięśniak w „Spid Dejtingu” (reż. Grzegorz Mrówczyński).

Współzałożyciel Teatru XL. Wystąpił w roli Krystiana w spektaklu pt. „Zalajkuj mi życie” (reż. Diana Karamon). Współautor i wykonawca sztuki “Przypadki Warszawskiego Amanta” (reż. Diana Karamon), która w 2021 trafiła do konkursu głównego ogólnopolskiego Festiwalu Debiutów w Monodramie „Strzała Północy” w Koszalinie.

Aktualne spektakle artysty