Tomasz Ostach

Aktor, konferansjer

Ukończył wrocławską filię Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na wydziale aktorskim (2020). 

Na scenie zadebiutował grając w spektaklach „Opera za trzy grosze” (reż. A. Opatowicz) i „Wieczór w teatrze” (reż. A. Opatowicz, chor. J. Józefowicz) w szczecińskim Teatrze Polskim. Grał główne role w etiudach studenckich i filmach krótkometrażowych, m.in. nagradzany na międzynarodowych festiwalach „O, mamo!” (reż. J. Gruszka; nagroda Best Comedy – British International Amateur Film Festival 2020).

W spektaklach dyplomowych zagrał główne role i był asystentem reżysera:  „Inni ludzie” Masłowskiej (reż. M. Stuhr) i „Udając ofiarę” braci Presniakov (reż. K. Dracz). Grał w spektaklach „Český díplom” (reż. P. Ratajczak) w Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu i „Król potworów” (reż. M. Liber) w Teatrze Współczesnym w Szczecinie oraz w spektaklu “Testosteron” koprodukcji teatrów: Śląskiego w Katowicach i Kochanowskiego w Opolu.

Na warszawskiej scenie impro wystąpił w koprodukcji stołecznych Teatru WARSawy i Klubu Komediowego „Brak scenariusza na ośmiu aktorów wersja finałowa”. Na dużym ekranie zadebiutował rolą w „Ułaskawieniu” J.J. Kolskiego.

Zorganizował Międzynarodowy Festiwal Teatralny Pro Contra (2013). Był rzecznikiem prasowym Opery na Zamku w Szczecinie.

Fan nowych wyzwań, ciężkiej pracy i zamieniania różnych ” n i e d a s i e ” w rzeczywistość.

Z TEATREM XL związany od 2023 roku.

Aktualne spektakle artysty