Madonny i Ladacznice

O spektaklu

Madonny i ladacznice to wartka, żartobliwa, dająca do myślenia opowieść o relacjach między kobietami. O ich postawach wobec rodziny, pracy i świata, a także o aspiracjach i narzuconych przez płeć ograniczeniach. Wreszcie, to historia o odkrywaniu sensu istnienia z miłością, zdradą oraz o obyczajowym tabu w tle.

Bohaterki Kasia i Liza zabierają widza w niezwykłą podróż przez ich życie. Poznajemy je, gdy są jeszcze ośmiolatkami, a towarzyszymy im do osiemdziesiątego ósmego roku życia w domu spokojnej starości. Przez ten czas śledzimy wycinki z najważniejszych dla nich sytuacji, wydarzeń i problemów: rodzice, szkoła, pierwsza miłość, rozczarowująca dorosła codzienność, ratowanie dobrego samopoczucia modnymi treningami ducha i ciała, aż wreszcie szok – przełomowe zdarzenie inicjujące nowe otwarcie dla każdej z nich… Która lepiej poradzi sobie z wyzwaniem? Kasia – wychowująca dziecko „kura domowa”, zahukana przez matkę? Czy może przebojowa Liza, świetnie ustawiona zawodowo singielka, wychowana w atmosferze zaufania i aprobaty? 

Kasia i Liza do ostatniej odsłony mierzą się z problemem “jak żyć?”. W domu spokojnej starości dawne emocje i zdarzenia nie dają o sobie zapomnieć. Wciąż odciskają piętno na relacji między bohaterkami, a wiecznie stawiana do kąta kobieca seksualność nadal domaga się swoich praw.

No Content Available
10/10
Spektakl bardzo nam się podobał, aktorstwo na najwyższym poziomie. Kameralny i przytulny Teatr XL spełnił wszystkie nasze oczekiwania jakie mogliśmy mieć względem udanego wieczoru. Przy Teatrze mieści się kawiarnio księgarnia- tam również grzech nie przysiąść przed lub po spektaklu 🙂
ha.....@gm...il.com
06 marca 2020 r.
9/10
Doskonałe kreacje aktorskie, kontrast postaci i emocjonalna gra z nutą humoru to właśnie to, co tworzy dobry spektakl 🙂 Kameralna atmosfera miejsca dodaje przedstawieniu dodatkowego klimatu. Polecam.
zb.....@....pl
29 września 2021
10/10
Gratuluję spektaklu. obie Panie Aktorki przez duuuże A. Myślałam, że będzie łatwo i przyjemnie, a było na poważnie. Przez 90 minut nie było słabego momentu. Na pewno wrócę...
ma.....@gm...il.com
10 października 2021