TEATR XL

Izabela Górska

Aktorka, wokalistka, konferansjerka, instruktorka teatralna. Współzałożycielka TEATRU XL im. Artystów Zaangażowanych, a od 2013 roku jego dyrektorka administracyjna i finansowa.

Aktorka, wokalistka, konferansjerka, instruktorka teatralna. Ukończyła Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich w Warszawie (2012 r.). Debiutowała w 2012 r. główną rolą w spektaklu dyplomowym “Harper Regan” w reż. Katarzyny Łęckiej.

Stworzyła ponad dwadzieścia wielowymiarowych 20 ról teatralnych. Od początku działalności aktorskiej rozwija swoje umiejętności, na co miały wpływ współprace teatralne oraz warsztatowe z wybitnymi reżyserami w Polsce i na świecie (m.in. Grzegorz Mrówczyński, Andre de la Cruz, Diana Karamon, Frank Radug, M. Rosati-Hansen, Vitor Lemos) zarówno w pracy w TEATRZE XL, jak również podczas międzynarodowych festiwali teatralnych (Rzym 2018, Rzym 2019, Frankfurt 2018, Frankfurt-London 2020, Frankfurt 2021). 

Współzałożycielka Stowarzyszenia Międzynarodowych Inicjatyw Artystycznych EDUTEART oraz powołanego przy nim TEATRU XL. Jest wiceprezeską Fundacji Międzynarodowych Inicjatyw Artystycznych ARENA, przy której od 2019 r. działa TEATR XL.

W 2014 r., wraz z Dianą Karamon powołała do życia XS Ognisko Teatralne dla Dzieci i Młodzieży przy Teatrze XL, które jest miejscem rozwoju dla adeptów sztuki aktorskiej. Poza koordynowaniem prac ogniska, prowadzi również warsztaty teatralne i aktorskie w dziedzinach umuzykalniania, animacji oraz wiedzy o teatrze i kulturze. Reżyseruje pokazy dziecięce i młodzieżowe. Od strony organizacyjnej, kulinarnej i kulturalnej współtworzy kawiarnio-księgarnię artystyczną TU MI WOLNO na warszawskiej Pradze.

W latach 2016-2021 była związana artystycznie z Zespołem Odstawienia Sztuki, stworzonym przez Dianę Karamon. Zespół utworzono w ramach projektu terapeutki Kamili Sieraczkiewicz “Razem na scenie życia”, koordynowanego przez Stowarzyszenie Podajmy Dalej (od 2021 we współpracy z Fundacją ARENA). Zespół Odstawienia Sztuki wraz z terapeutami wspierał pacjentów uzależnionych poprzez tworzenie spektakli metodą teatru forum.

Teatrem XL im. Artystów Zaangażowanych związana od 2012 roku.

Aktualne spektakle artysty