Nabór do warsztatowej grupy spektaklowej

Kurs dedykowany artystom scenicznym,
a także performerom, muzykom i improwizatorom.

Zapraszamy na pierwszy w sezonie 2021/2022 spektakl Teatru XL, realizowany w popularnej na świecie formule teatru forum. Widownia ma wpływ na losy bohaterów. Dzięki udzielanym przez Was wskazówkom, każde spotkanie kończy się inaczej. Wpłyń na losy bohaterów i zmień bieg wydarzeń. Odkryj z nami magię teatru zaangażowanego.

O spektaklu

Poruszająca, niepozbawiona humoru opowieść o skomplikowanych relacjach rodzinnych.

Kornelia (32l.) stara się unikać swojego ojca. Nie był tyranem. Po prostu przez większość czasu źle się z nim czuła. Szczególnie w towarzystwie ubóstwianej przez niego Reginy – siostry Kornelii.

Sytuacja niezmienna od dzieciństwa do teraz. Nie musiałaby się nad tym zastanawiać, gdyby nie 60-te urodziny ojca, na których sprawy zdecydowanie się skomplikują.

Do jakich zbrodni wobec siebie, jesteśmy zdolni by sprostać oczekiwaniom społecznym?
Bywa że pomagając, zapominamy o sobie. Pomagamy kosztem emocjonalnym, relacyjnym, zawodowym. Z zewnątrz otrzymując jedynie porady, oceny, a nawet krytykę.

Tymczasem, to czego naprawdę potrzeba, to realne wsparcie w takiej sytuacji.

Po obejrzeniu historii widzowie będą mieli szansę zmienić bieg wydarzeń. Porozmawiać z bohaterami i pokierować główną bohaterką w momentach, które ją przerosły.
Jest to niespotykana i unikatowa forma teatralna. Bywa zabawnie. Bywa wzruszająco. Zawsze ekscytująco.

O cyklu Scena z Forum

O cyklu Scena z Forum
Scena z Forum to cykl, który pozwala nam – Twórcom TEATRU XL – powrócić do interaktywnych spotkań z publicznością i otwartego dialogu z Wami, widzami Teatru XL.

Każdy spektakl jest inny, Opinie i aktywność Widzów wpływa na ostateczny kształt tego, co zobaczymy w finale teatralnego spotkania.

Prawdopodobnie jako jedyny zawodowy teatr w Polsce, proponujemy spotkania w formula Teatru Forum.
W następnych odsłonach cyklu zaprezentujemy kolejne istotne społecznie tematy – wyprowadzone z dramatów Szekspira i doświadczeń twórców.

10/10
Świetny spektakl. Zaskoczyło mnie zaangażowanie publiczności. Nie widziałam wcześniej czegoś takiego. Byliśmy na spektaklach improwizowanych, ale tutaj przeżyliśmy coś z pogranicza teatru, rozrywki i czegoś z elementem "wspólnoty" z innymi ludźmi. Miłe, wyjątkowe doświadczenie. Polecam.
na.....@gm...il.com
24 kwietnia 2022
10/10
Ciężko określić co maja smaczniejsze. Kawę czy sztukę...
Paweł Poniatowski
23 kwietnia 2022
10/10
Świetne miejsce, wspaniali, teatralni ludzie, ciekawy repertuar. Polecam z całego teatralnego serca!!!!
Ewa Rączy