Kurs teatru forum

zakończony Premierą w teatrze

Weź udział w kursie aktorskim, dzięki któremu wprowadzisz swój warsztat aktorski na wyższy poziom!

Mała grupa

Do grupy zostanie wyłonione drogą castingu maksymalnie 10 osób, spośród zgłaszających się.

Doświadczona prowadząca

Kurs prowadzi jedyna w Polsce aktorka i reżyserka, która po latach treningu, przeszła dodatkowo szklenie Teatru Foirum w Centrum Augusto Boala w Rio de Janeiro.

Zakończenie spektaklem

Proces zakończony spektaklem teatru forum w stołecznym Teatrze XL.

O warsztatach

Nie ma teatru bardziej weryfikującego poziom świadomości procesu artystycznego niż teatr forum. W teatrze tradycyjnym dowiadujemy się o poziomie prawdy z opisu recenzentów lub opinii widzów. W teatrze forum (teatrze partycypacyjnym), zderzamy się ze swoją wiarygodnością sceniczną błyskawicznie. W kontakcie z widzem. Nie ma zdań wypowiedzianych “z automatu”. Nie ma psychologicznie niepodpartych ruchów postaci, a przecież gramy wyreżyserowany materiał. Zatem mamy wyzwanie na najwyższym poziomie aktorskim i reżyserskim. Pojawia się też wyzwanie improwizowanie w roli.

Czy tylko aktorom, reżyserom i improwizatorom rekomenduję rozwój tą metodą? NIE!

JEST miejsce w tym teatrze dla artystów z brakiem doświadczenia scenicznego, ale potrzebą rozwoju i swobodnej wypowiedzi scenicznej. Jest miejsce dla: muzyków, plastyków, poetów, wokalistów, którzy chcą się rozwijać dla sceny teatralnej.
Nowicjusze dochodzą do poziomu satysfakcjonującego zawodowo. Profesjonaliści wznoszą swój warsztat na inny, nieznany sobie level.

Mam ponad 10 lat doświadczenia w pracy z grupami profesjonalnymi: aktorami, improwizatorami, terapeutami, tancerzami, wokalistami. Również z grupami nie związanymi  zawodowo ze sztuką. Jako doświadczony reżyser i pedagog teatru osiągam bardzo satysfakcjonujące – dla uczestników jak i widowni – efekty pracy.

Ważne informacje

Warsztaty

30 godzinny trening aktorski prowadzący do spektaklu teatru forum.

Próba generalne + spektakl

Po 30 godzinach warsztatów zagrasz w spektaklu i weźmiesz udział w próbie generalnej.

Termin

26 lipca - 5 sierpnia- warsztaty
6 sierpnia - próba generalna
7 sierpnia g.18.00 - premiera

Lokalizacja

TEATR XL Plac Hallera 5, Warszawa

Przeprowadznych warsztatów
0 +
Przeszkolonych osób
0 +
Godzin zajęć
0 +

Szczegóły

Dla kogo

Dla artystów doświadczonych jak i tych, którzy dopiero odkrywają techniki warsztatu aktorskiego. Celem prawdy scenicznej,
odkryć w pracy nad warsztatem indywidualnym,
pogłębienia procesu pracy z partnerem i zespołem.

Cele

Cel główny: Pogłębiony proces pracy nad psychologią postaci, zakończony premierą spektaklu teatru forum!

Cele Indywidualne:

  1. pogłębienie świadomości kreowanej postaci;
  2. opanowanie nowych technik pracy nad rolą;
  3. pogłębienie technik pracy z partnerem/partnerami;
  4. umiejętność grania i świadomość realizowania spektakli techniką teatru forum (teatru partycypacyjnego)

Grupowe: stworzenie zespołu grającego spektakl na satysfakcjonującym dla odbiorców poziomie.

Nabór

Decyduje kolejność zgłoszeń oraz casting online w dogodnym dla wybranego artysty terminie.

Maksymalnie 10 osób.

Wyślij poniższe informacje na adres e-mail: rezerwacje.teatrxl@teatrxl.com

  1. Imię i nazwisko
  2. Wiek
  3. Opisz swoje doświadczenie aktorskie lub artystyczne (dosłownie kilka słów)

W odpowiedzi otrzymasz potwierdzenie, czy zostałaś/eś zakwalifikowany i informację dotyczące płatności.

Cena

990 zł wpłaty do 20 lipca (możliwe 2 raty)

1190 zł wpłaty po 20 lipca (możliwe 2 raty)

10/10
W Rio de Janeiro miałem przyjemność osobiście poznać Augusto Boala i zobaczyć stworzone przez niego "Teatru Uciśnionych” i "Teatro Forum" i sposób w jaki prowadzi aktorów. Diana dziś honoruje twórczość Boala, z bardzo wysokim stopniem precyzji i kompetencji w prowadzeniu i reżyserowaniu Teatru Forum w Polsce.
Andre de la Cruz
Reżyser
9.5/10
Teatr Forum to dla mnie forma sztuki którą uprawia się nie tylko dla zadowolenia własnego czy uznania widowni, to teatr który uwalnia widza i aktora. Spektakle reżyserowane i prowadzone są z wielką uważnością zarówno na zespół aktorski jak i widzów przez Dianę Karamon, reżyserkę, aktorkę i pedagoga, której umiejętności i wiedzę można przyrównać jedynie do jej zamiłowania do sztuki - dla mnie jest to z pewnością pełnia teatru.
Iza Górska
Aktorka
10/10
Zajęcia z Dianą wypełniają solidna praca, odkrywanie nieznanych teatralnie i psychologicznie przestrzeni oraz śmiech, gdyż ten, tak bardzo pozytywny i zaraźliwy, często jej towarzyszy. Z uwagi na duże doświadczenie aktorsko-reżyserskie, wie czego warto nauczyć, nad czym warto pracować i na co zwracać uwagę przy budowaniu postaci, czy przygotowaniu spektaklu.
Anna Bielecka
Studentka Studia Teatralnego Kadr

Prowadząca - Diana Karamon

Aktorka, reżyserka, specjalista dramy i teatru forum. Od 2013 roku, dyrektorka artystyczna i programowa TEATRU XL- teatru niezależnego, dramatycznego, zawodowego. W tym czasie TEATR XL zagrał ponad 1000 spektakli w Polsce oraz kilkanaście poza granicami kraju. Metodą teatru forum zajmuje się od 2009 roku, pracując zarówno z zawodowymi artystami jaki i amatorami, w tym grupami zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Równolegle od 2014 roku koordynuje program i pracę OGNISKA TEATRALNEGO dla Dzieci i Młodzieży przy TEATRZE XL. W 2016 powołała do życia ZESPÓŁ ODSTAWIENIA SZTUKI w ramach projektu artterapeutycznego Kamili Sieraczkiwiecz – terapeutki, pracującej również z osobami uzależnionymi.

Prowadzi zajęcia z psychologii postaci w STUDIO TEATRALNE KADR.
W 2015 wyjechała do Brazylii , celem pogłębienia warsztatu pracy metodą teatru forum, którą zapoczątkował brazylijski reżyser teatralny – Augusto Boal. Opiera swoją pracę o metody teatralne jaki i psychologię. W tym celu podjęła studia psychologiczne.
Od 2011 wyreżyserowała ponad 30 spektakli i wydarzeń artystycznych. Współpracuje z ośrodkami w Polsce i poza jej granicami (Istituto Teatrale Europeo- Rzym CTO – Rio de Jainero, Theater i. Schuppen- Theater Frankfurt – Oder, CREARC -GRENOBLE ETC.) celem wymiany i nieustannego rozwoju zarówno swojego jak iartystów z którymi współpracuje.