TEATR XL

Casting na sezon 23/24

JAKO KOBIECA DYREKCJA TEATRU XL POSZUKUJEMY na sezon 2023/24:

AKTORÓW I REŻYSERÓW, którzy zasilą zespół artystyczny TEATRU XL im. Artystów Zaangażowanych, co najmniej na sezon 2023/24

Szukamy artystów i artystek, którzy chcą współtworzyć z nami teatr dialogujący z ludźmi językiem sztuki. 

Zespół aktorski widzimy jako grupę współtwórców, a nie jedynie odtwórców roli i dzieła. To zespół artystyczny, rozumiany jako społeczność o wspólnym celu i wizji. 

Wspólnie tworzymy teatr o jasnej strukturze organizacyjnej i zakresie odpowiedzialności, za którymi idą decyzyjność i sprawczość. Integrację osiągamy nie tylko podczas pracy nad spektaklami, ale również sięgając po wspólne środki wyrazu scenicznego. 

Pracujemy z profesjonalistami, którzy rozumieją, że nieustanny rozwój własny jest konieczny i pożądany, a etyka i doskonały warsztat są niezbędne w tym zawodzie.

Jeśli to wizja, która i Tobie jest bliska, ZAPRASZAMY:)

Artystów PEDAGOGÓW, którzy zasilą kadrę SZKOŁY METOD I TECHNIK AKTORSKICH przy TEATRZE XL im. Artystów Zaangażowanych.

Poszukujemy świadomych pedagogów – przewodników, którzy chcą prowadzić proces rozwoju przez sztukę, a w przypadku dzieci i młodzieży – wychowania przez sztukę. Pracujemy z grupami młodszymi (10-13), młodzieżą (14-18), dorosłymi (18+) na bazie autorskiego programu. 

Obszary, które rozwijamy przy okazji pracy nad warsztatem aktorskim i świadomością środków wyrazu artystycznego: umuzykalnienie, głos, praca z emocjami, autoprezentacja, ruch i świadomość ciała, kultura słowa i dykcja, umiejętność liderowania, ale też współpracy w grupie, asertywność, świadomość środków wyrazu artystycznego, kreatywność w oparciu o decyzyjność i sprawczość.

REKRUTACJA ZAKOŃCZONA, DZIĘKUJEMY ZA PRZESŁANE ZGŁOSZENIA!