TEATR XL

Casting do spektaklu
"Miłość, seks i powroty"!

Spektakl wchodzi do repertuaru Teatru XL

Teatr XL im. Artystów Zaangażowanych ogłasza nabór obsady do spektaklu “Miłość, seks i powroty” w reżyserii Diany Karamon!

Spektakl będzie realizowany metodą Teatru Forum i wchodzi do repertuaru Teatru XL im. Artystów Zaangażowanych.

Szukamy aktorów i aktorek z doświadczeniem w improwizacji i/lub teatrze partycypacyjnym.

Spektakl dotyczyć będzie relacji partnerskich. Za inspirację do scenariusza posłużą doświadczenia twórców i bohaterzy najważniejszych dramatów Szekspira.

Reżyserka, Diana Karamon, to założycielka i prezeska Fundacji Międzynarodowych Inicjatyw Artystycznych ARENA oraz dyrektorka artystyczna Teatru XL im. Artystów Zaangażowanych. Utrzymuje ścisłą współpracę z ośrodkami kultury w Polsce i poza jej granicami: CREARC Francja, Istituto Teatralo Europea Włochy, Teatr Litensky OMSK, Theater Frankfurt – Oder, CTO Rio de Janeiro etc., celem wymiany artystów oraz poszukiwań twórczych.

O teatrze forum

Nie ma teatru bardziej weryfikującego poziom świadomości procesu artystycznego niż teatr forum. W teatrze tradycyjnym dowiadujemy się o poziomie prawdy z opisu recenzentów lub opinii widzów. W teatrze forum (teatrze partycypacyjnym), zderzamy się ze swoją wiarygodnością sceniczną błyskawicznie. W kontakcie z widzem. Nie ma zdań wypowiedzianych “z automatu”. Nie ma psychologicznie niepodpartych ruchów postaci, a przecież gramy wyreżyserowany materiał. Zatem mamy wyzwanie na najwyższym poziomie aktorskim i reżyserskim. Pojawia się też wyzwanie improwizowanie w roli.