Sandra Stencel

Aktorka, Tancerka, Filolog polski, Teatrolog, Kulturoznawca, Pedagog teatru. Współzałożycielka TEATRU XL im. Artystów Zaangażowanych.

Absolwentka Szkoły Aktorskiej im. Haliny i Jana Machulskich, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na kierunku Filologia polska ze specjalizacją Teatrologia (dyplom licencjacki) oraz Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Kulturoznawstwo – Cywilizacja Śródziemnomorska (dyplom magisterski). Była w grupie roboczej Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań Instytutu Badań im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu (2013-2015). Przeszła kurs i staż w Teatrze Ochoty na Instruktora Teatralnego. Zagrała w kilkunastu polskich serialach, m.in. podkomisarz Weronikę w serialu “Prawdziwe motywy”. 

Uczestniczka licznych warsztatów aktorskich i tanecznych z aktorami, reżyserami i tancerzami z Polski, Niemiec, Francji, Włoch, Rosji, USA i Brazylii, Hiszpanii. Mówi po angielsku, hiszpańsku, francusku, włosku i niemiecku. Szkoliła się w technikach: balet, jazz (broadway, dance, afro), taniec współczesny, improwizacja, techniki teatru tańca. W latach 2017-2021 uczestniczyła w projekcie Instytutu Teatralnego w Warszawie “Ruch w Instytucie”, gdzie poznała światowe techniki taneczne i choreograficzne. Od 2022 uczestniczy w intensywnych kursach teatru fizycznego w MOVEO Centro de formación y creación en teatro físico w Barcelonie. Prowadzi warsztaty aktorskie, a także autorskie warsztaty ruchowe „Miracle Dance”, w których łączy ruch, świadomość ciała, a także twórcze podejście do rozwoju osobistego. 

Współzałożycielka i aktorka Teatru XL, w którym stworzyła kilkanaście wielowymiarowych kreacji aktorskich. 

Aktualne spektakle artysty

W nabjliższym czasie nie mamy w repertuaże spektkalu z tym artystą. Sprawdź innych! 🙂