Robert Kibalski 

Aktor, improwizator, instruktor teatralny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.

Uczył się tańca klasycznego w Operze Wrocławskiej. Po ukończeniu Szkoły Teatralnej swoje umiejętności aktorskie doskonalił przez dziesięć lat w teatrach od Pomorza (Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie) po Dolny Śląsk (Teatr Dramatyczny w Legnicy), biorąc udział w kilkudziesięciu premierach. Doświadczenie zdobywał także w Teatrze Polskim w Bydgoszczy i Teatrze Powszechnym w Radomiu. W jego zawodowej biografii znajdowały się różnorodne gatunkowo przedstawienia – od dramatów Szekspira i Moliera, po spektakle dziecięce do repertuaru współczesnego. Zagrał rolę Ozryka w „Hamlecie” W. Szekspira (spektakl Teatru Ochoty, reż. Tomasz Mędrzak), współpracował z Teatrem Porywacze Ciał.

Rozwijał się twórczo dzięki współpracy z reżyserami:  Markiem Pasiecznym („Kowal Malambo” T. Słobodzianka), Robertem Czechowskim („Jak wam się podoba” W. Szekspira), Ryszardem Majorem („Wiosna” B. Schulza; rola śpiewającego Rudolfa), Katarzyną Deszcz („Opowieści Gargantuiczne” na motywach F. Rabelais; postać Panurga), Jackiem Głombem („Ryszard III” W. Szekspira), Siergiejem Fiedotowem („Psie serce” M. Bułhakowa; podwójna rola psa i obywatela Szarikowa). 

Od lat 90. jest związany z edukacją młodzieży – pracował jako instruktor teatralny w Ognisku przy Teatrze Ochoty, w Bednarskiej Szkole Realnej oraz w Ognisku przy Teatrze XL. Wielokrotnie prowadził też warsztaty i był członkiem jury w młodzieżowych konkursach teatralnych. Jedną z jego pasji jest improwizacja teatralna. Od 2008 roku rozwija się w tym zakresie, szkoląc się i występując w kolejnych grupach teatralnych (Teatr Improwizacji Anima, Teatr AB OVO). W 2016 roku założył własną improwizującą grupę – Kolektyw Mia100W. Równolegle do twórczości teatralnej, występuje również przed kamerą w programach rozrywkowych, filmach, serialach, użyczał głosu do dubbingu.

Za twórczość teatralną został wyróżniony Nagrodą im. Hieronima Konieczki dla Aktora Teatru Polskiego w Bydgoszczy za znaczące kreacje sceniczne w sezonie artystycznym 1998/99 oraz Nagrodą Radia Pomorza i Kujaw za dokonania artystyczne w sezonie 1999/2000. W sezonie 1997/98 aktor wygrał również plebiscyt publiczności na Najpopularniejszego Aktora Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

W 2013 roku rozpoczął współpracę z Teatrem XL, grając w spektaklach „Psychoterapia” oraz „Jadwiga Piekielna Mamuśka” (obie sztuki Victorii Vascari w reżyserii Andre de la Cruz), a także “Zalajkuj mi życie” (reż. Diana Karamon).

Aktualne spektakle artysty