Maciej Zuchowicz 

Aktor teatralny, telewizyjny, dubbingowy.

Absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2016 r.). Po studiach dołączył do zespołu  Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, z którym współpracował do 2019 r. Gościnnie występuje tam do dziś. Poza tym współpracował z warszawskimi teatrami: Dramatycznym m. st. Warszawy, Teatrem Druga Strefa, Teatrem Scena, Teatrem Ochoty, a także z Teatrem Polskiego Radia.

Grał między innymi Korowiowa w „Mistrzu i Małgorzacie” (reż. i Gabriel Gietzki), Tonia w kultowej komedii „Szalone Nożyczki” oraz Freda w polskiej prapremierze spektaklu „Człowiek z Oklahomy”. Za tę ostatnią rolę został wyróżniony nagrodą na Festiwalu Dramaturgii Współczesnej w Zabrzu. W pracy teatralnej interesuje go różnorodność, poszukiwanie autentyczności i żywy kontakt z widownią. Aktorstwo jest dla niego przede wszystkim opowiadaniem historii.

Szerszej widowni znany jest przede wszystkim z seriali: „Chyłka” i „Przyjaciółki”. Współpracował z teatrem telewizji w ramach Teatroteki i spektakli telewizyjnych dla młodych widzów produkcji TVP ABC. Oprócz tego można go usłyszeć w wielu rolach dubbingowych filmowych:: „Był sobie pies 2”, „Kraina Smoków” oraz serialowych: „Tuca i Bertie”.

Z TEATREM XL im. Artystów Zaangażowanych współpracuje od 2022 roku.

Aktualne spektakle artysty