Warsztaty teatralne
Rozwój i Przyjemność

Rozwój i Przyjemność to cykl sierpniowych warsztatów dedykowanych osobom, które zainteresowane są rozwojem osobistym. W tym rozwojem z wykorzystaniem elementów treningu aktorskiego.

TEATR XL zaprasza na letnie warsztaty improwizacji!

Improwizacja teatralna, to znana na zachodzie od wielu lat metoda działań twórczych, która swoje korzenie ma w pracy aktorów komediowych. Twórca i wynalazca współczesnego IMPRO, Keith Johnstone, wynalazł szereg praktycznych ćwiczeń interpersonalnych, bazujących na eksplorowaniu wyobraźni, pomysłowości, i może przede wszystkim służących wzmacnianiu pracy w zespole. Warsztaty wykorzystujące techniki zaczerpnięte z teatru improwizacji, idealnie sprawdzają się jako część programu wzmacniania umiejętności miękkich, tak potrzebnych wszędzie tam gdzie grupa ludzi, musi tworzyć swoisty jeden organizm. Uczestnicy warsztatów poznają praktyczne narzędzia do ćwiczenia w sobie akceptacji, decyzyjności i współpracy. W bezpieczny sposób postawimy stopę poza strefą komfortu, aby przekonać się że wystąpienia publiczne nie muszą być tak stresujące, i nauczymy się słuchać innych, ale też samych siebie.

Wydarzenie na Facebooku >>>

Zapraszam wszystkich- doświadczonych i początkujących – zainteresowanych poszukiwaniami twórczymi i drugim człowiekiem. Poruszonych tym, co się dzieje W i WOKÓŁ NAS. Celem wglądu i dialogu poprzez sztukę. Czasami przy okazji sztuki 🙂

Nie ma teatru bardziej wspierającego jednostki i społeczności niż teatr forum. Jednocześnie ta metoda pracy pozwala na rozkwit umiejętności i warsztatu cenionego istotnego dla teatru tradycyjnego jak i improwizacji.

Wydarzenie na Facebooku >>>

Warsztat „Ciało i emocje” to skupienie uwagi nad naszym ciałem i emocjami, które w nas pracują.

Ja jako człowiek: moje ciało – aspekt fizyczny i moje myśli – aspekt emocjonalny.
Podczas dwugodzinnych warsztatów dotkniemy właśnie tych stron naszej ziemskiej bytności.
Nierozerwalności ciała i umysłu oraz zależności jakie między nimi zachodzą.
Może się zdarzyć, że będzie energetycznie, refleksyjnie, fascynująco i odkrywczo!
Od uczestników warsztatu prowadzący oczekuje niezwykłych, dobrych rezultatów i przyjemnej atmosfery z otwartością na to, co budującego do uczestników nadciąga!

Ps. Mile widziane swobodne, wygodne stroje tj.dres czy lajkry.

Wydarzenie na Facebooku >>>

TEATR XL zaprasza na letnie warsztaty zdradzające techniki wykorzystywane przez aktorów i nie tylko, do zapamiętywania rzeczy ważnych DLA NAS.

Zapamiętywać z łatwością- informacje, teksty, ciągi liczbowe. Tak! Ale jak? Są na to sposoby!

Aktorzy słyszą niejednokrotnie komplementy o ilości podawanego przez nich tekstu, podczas gdy praca pamięciowa to zaledwie początek drogi aktora w przygotowaniu roli.
Podczas dwugodzinnego warsztatu poznamy techniki, które wykorzystują skojarzenia, ruch i zabawę. Pozwoli nam to w przyjemny sposób na zapamiętanie niemożliwego;) i to na długo!

Wydarzenie na Facebooku >>>

Wstęp wolny. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Rezerwacja miejsca: rezerwacje.teatrxl@teatrxl.com