TEATR XL

Michał Głowacki 

Aktor, improwizator oraz muzyk.

W 2006 r. ukończył  Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Od ponad dekady występuje w teatrze Wariacja, z którym gra przedstawienia dla dzieci. W 2010 roku dołączył do świeżo powstałego wówczas, a obecnie nieistniejącego już, legendarnego teatru improwizacji Ab Ovo, który był jednym z pionierów sceny impro w Polsce. Obecnie współtworzy i występuje z takimi grupami jak: MIA100W, Impro Quartet oraz Improłajzers. Prowadzi warsztaty z technik improwizacji. Gra i śpiewa w dwóch zespołach muzycznych: Latające Pięści oraz NVC. Jest instruktorem w Ognisku Teatralnym dla Dzieci i Młodzieży XS przy TEATRZE XL.

Jako aktor dubbingowy od ponad dziesięciu lat użycza głosu dziesiątkom postaci w serialach i filmach, głównie znany jest z występowania w polskiej wersji głosowej serialu “Rick i Morty” (postać Mortiego). Jako aktor serialowy występuje w serialu Gliniarze (Polsat), w którym gra Dariusza Szymczaka.

W pracy najważniejsze są dla niego spotkania z drugim człowiekiem i odnajdywanie potencjału twórczego tam, gdzie go nie widać na pierwszy rzut oka.

Z TEATREM XL związany od początku jego działalności. Jeszcze w pierwszej siedzibie teatru, tj. w Muzeum Etnograficznym, występował w gościnnych spektaklach improwizowanych, później grał w repertuarowym spektaklu “Baśń o rycerzu bez konia” autorstwa Marty Guśniowskiej. 

Aktualne spektakle artysty

W nabjliższym czasie nie mamy w repertuaże spektkalu z tym artystą. Sprawdź innych! 🙂