WARSZTATY: Stanisławski i Czechow we współczesnym Teatrze Rosyjskim

 

Sergei Timofeev podczas dwudniowych warsztatów dla aktorów i studentów szkół aktorskich postara się pokazać jak w Rosji pracuje się obecnie  metodą Stanisławskiego, Czechowa czy Grotowskiego.  Bardzo popularne nie tylko w Rosji, ale na całym świecie na czele ze Stanami Zjednoczonymi warsztaty nie będą więc odkryciem nowej rewolucyjnej metody. Będą natomiast laboratorium, którego celem będzie pokazać współczesnemu aktorowi jak w kontekście otaczającej rzeczywistości wykorzystać metody Wielkich Reformatorów.  Co obecnie znaczy pracować Stanisławskim, Czechowem i Grotowskim? Jak przekuć teorie na praktykę, zarówno na scenie jak  i przed kamerą.

 

 

 

 

 

 

Sergei Timofeev
Sergei Timofeev

Absolwent Szkoły Teatralnej im. B.V.Tchukina w Moskwie.W 1977 roku obronił dyplom aktorski ze specjalnością aktora komediowego na scenie i przed kamerą. W Rosji rozpoznawany dzięki rolom w filmach „Nietolerancja” i „Kaukazka historia”. Po przybyciu do Omska na początku lat 80tych stał się przywódcą sceny teatralnej w tym mieście. Ludzie przyzwyczajeni do wieloobsadowych spektakli, tłumnie przybywali na solowe występy komediowe Sergeia Timofeeva. Jest współtwórcą Teatru Licey w Omsku. Organizacji, która oprócz prowadzenia najważniejszego w mieście repertuarowego Teatru zawodowego, zajmuje się kształceniem artystycznym dzieci i młodzieży. 

 

W 1993 roku został dyrektorem  Lyceum Theatre, a od 2007 dyrektorem artystycznym. Za osiągnięcia reżyserskie otrzymał Złotą Maskę na Festiwalu Mistrel (Moskwa) oraz na tym samym festiwalu Srebrną Maskę za spektakl Topór. Timofeev również  jest laureatem festiwali w Niżny Tagił, Jekaterynburgu, Grenoble.

 

 Znany jest nie tylko z osiągnięć aktorskich i reżyserskich, ale otrzymał nagrodę Rosyjskiego Ministerstwa Kultury za osiągnięcia w nauczaniu.

Liczne wyjazdy Sergeia Timofeeva do Włoch, Litwy, Francji, Szwajcarii, Rumuni dają możliwość pracy warsztatowej z nim aktorom i adeptom z całego świata. Pracuje metodą Stanisławskiego i Czechowa. 

 

 

 

Cena

150zł (koszt obejmuje dwa dni warsztatów)

Data

01-02 luty 2014 godz. 11-14

Miejsce

Teatr XL Scena Otwarta Państwowego Muzeum Etnograficznego ul. Kredytowa 1

 

 

Kontakt

Zainteresowanych prosimy o kontakt na:

rezerwacje.teatrxl@gmail.com

 

 

 

 FOTORELACJA

 

Dodaj komentarz