ZDRADA MAŁŻEŃSKA- SCENA Z FORUM

ZDRADA MAŁŻEŃSKA

SCENA Z FORUM

PUBLICZNOŚĆ MA WPŁYW NA LOSY BOHATERÓW HISTORII !!

na podstawie spektaklu „Porodówka” A. Słapowskiego w reż. G. Mrówczyńskiego

 

Leonid omyłkowo umieszcza na oddziale położniczym zarówno swą żonę Sonię, jak i kochankę Kirę. Jak z tego wybrnie? A może to panie dadzą mu popalić?

Co zrobi ciężarna Sonia, kiedy dowie się o zdradzie? Czy uwierzy zapewnieniom o miłości? Przecież nie ma dowodów, a jedynie kobieca intuicja, podszeptująca zagrożenie.

Czy ona, kobieta rozsądna, w imię domysłów ma prawo rujnować swoje małżeństwo? Jak zachować godność w takiej sytuacji? A może on wciąż ją kocha, tylko „tamta” go uwiodła?

Kto zasługuje na większa karę? Kto jest winny on czy ona? A może to wina zdradzonej, bo za mało się starała?

Czy warto i kiedy warto wybaczyć zdradę?

Do tych rozważań, niełatwych, czasami bolesnych, a na pewno burzliwych, pretekstem staje się wątek zdrady małżeńskiej, wybrany z komedii „Porodówka” A. Słapowskiego w reż. G. Mrówczyńskiego, wystawianej przez Teatr XL.

Kilka scen ze spektaklu, zagranych w zabawny sposób, ale poruszających bynajmniej niekomediowy temat, staje się bazą do rozmów i zmian proponowanych przez widownię. Celem interwencji widowni jest pomoc bohaterom historii – pomagając małżeństwu Sonii i Leonida, mierząc się z seksowną Kirą, być może uda Ci się znaleźć odpowiedzi na pytania, które sobie zdajesz. Pomagając im, pomożesz sobie.
Może to też być „tylko” wyjątkowy wieczór i rozrywka, jakiej do tej pory nie doświadczyłeś.

 

Scena z Forum to nowy cykl w propozycji repertuarowej Teatru XL. Sceny z Forum są realizowane metodą Teatru Forum, w której to widz decyduje jak zakończy się proponowana przez aktorów historia. Każde spotkanie to wybrany ze spektakli temat, dotyczący historii oraz ludzkich problemów, bliskich widowni. Scena z Forum daje widowni okazję zarówno do refleksji na forum oraz, poprzez odpowiednie poprowadzenie wydarzenia, do działań i zmian. Tym samym widz przekształca się w aktywnego uczestnika i współtwórcę spektaklu, co w założeniu Teatru Forum jest społecznie wyzwalające.

Autorka cyklu: Diana Karamon
Obsada:

Prowadząca/Joker: Diana Karamon
Sonia: Izabela Górska
Kira: Sandra Stencel
Lonia: Patryk Pawlak

 

„Porodówka”

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Grzegorz Mrówczyński

Autor: Aleksiej Słapowski

Tłumaczenie: Tomasz Leszczyński

Konsultacja scenograficzna: Jerzy Rudzki

Kostiumy: Jerzy Rudzki

Podkłady muzyczne: Andrzej Ciupa i Katarzyna Waszkiewicz
Czas trwania : 90min