SPID DEJTING

W czasach uczuciowych fast foodów piątka Typowych Warszawskich Singli, postanawia odnaleźć miłość.

Czy można się sparować, przestając się kreować?
Czy  SPID DEJTING pomoże im spełnić marzenia o prawdziwym uczuciu?

 

„Wieczór na barce. Speed Dejting. Podczas wydarzenia następuje wybuch. Czwórka uczestników i prowadząca wydarzenie, trafiają na wyspę- po Dzikiej Stronie Wisły. Jak potoczy się ta noc? Kto ma szansę na miłość?? Kopciuszek, która wierzy, że miłość jest ślepa? Ślicznotka, która próbuje odbudować się po nieudanym związku? Geek, który nigdy nie miał dziewczyny, ale jest w kimś nieszczęśliwie zakochany? A może Sportowiec- Wyczynowiec, który szuka nowych zdobyczy miłosnych? Przed Prowadzącą trudne zadanie połączenia ich w pary. A przecież czas Spid Dejtingu już minął. Szybka randka zostaje zastąpiona, przymusowym przebywaniem ze sobą w oczekiwaniu na pomoc. Smartfony, które ratują w takich sytuacjach zaczynają się rozładowywać. Autokreacje w sieci musi ustąpić rzeczywistości. Tylko kim są naprawdę w tzw. realu? Czy uda im się odnaleźć siebie? Czy uda im się odnaleźć miłość?”

Społeczny Awatar

 

“Tekst jest próbą zapisu wydarzeń, które miały miejsce, kiedy płonął jeden z głównych mostów w mieście Warszawa. Na podstawie zebranych materiałów, dokumentów, filmów, nagrań z monitoringu miejskiego oraz wpisów na facebooku tekst próbuje zrelacjonować wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły historii.

Dziennikarz z Telewizji

 

Paradokument z lekką nadwiślańską bryzą prezentujący historię grupy ludzi, którzy na wszystkie sposoby próbują odnaleźć miłość. O ile wiedzą co to jest, prócz wiedzy teoretycznej wyczytanej z Wikipedii. Testują różne metody nawiązywania relacji zaczerpniętych z youtuba oraz facebooka. Uwięzieni w swoich wyobrażeniach, zamknięci w swoich smartfonach i otuleni w etui wirtualnego świata. Smartfony nie mają wiecznych baterii. Rzeczywistość nadchodzi. Tej nocy ktoś musi odnaleźć miłość. Dopasować i sparować –  taki jest cel.

Coach Relacji Miłosnych

 

Miłość i gęby – Gombrowicz

WiZKT (Ważny  i Znany  Krytyk  Teatralny)


SPID DEJTING to najnowsza sztuka Teatru XL, która powstała w wyniku wielomiesięcznych obserwacji naszego społeczeństwa, poszukującego akceptacji, poczucia własnej wartości  i uczuć, poprzez aplikacje tinderopodobne.  Samoświadomość i znajomość własnych potrzeb jednostki, ustępują wirtualnym kreacjom. Ciężko odnaleźć PRAWDZIWĄ MIŁOŚĆ w czasach, kiedy media społecznościowe, reality shows promują wizerunki osób atrakcyjnych za wszelką cenę, nawet za cenę utraty tożsamości.  Te rozważania i obserwacje, zaowocowały inscenizacją, która jest tak samo wstrząsająca jak i zabawna. Radosna i przerysowana, niczym czołówka komediowego serialu, ale tylko z pozoru. Pozory można zachować.

…człowiek jest najgłębiej uzależniony od swojego odbicia w duszy drugiego człowieka, chociażby ta dusza była kretyniczna.…”

“… nie jesteśmy samoistni, jesteśmy tylko funkcją innych ludzi, musimy być takimi jak nas widzą …

W.GombrowiczPRAPREMIERA WIŚLANA: 29 VIII 2017    

PRAPREMIERA : 23 IX 2017 TEATR XL

Reżyseria:  Grzegorz Mrówczyński

Autor: Przemek Kazusek

Opracowanie muzyczne: Grzegorz Mrówczyński

 

Światło: Dominik Czeremuszkin

Plakat i zdjęcia: Magdalena Łoś

Kierownctwo produkcji: Diana Karamon

 

Występują:

Prowadząca: Izabela Górska,

Kopciuszek: Diana Karamon,

Ślicznotka: Sandra Stencel,

Geek: Paweł Hajnos,

Mięśniak: Grzegorz Jarek. 

IMG_2136 copy

IMG_2009 copyIMG_2018 copy IMG_2033 copy