Publiczność rządzi – AB OVO Teatr Improv

50 PLN normalny/ 30 PLN ulgowy

XS w XL czyli AB OVO Teatr Improv na krótko

 

Plakat Up!Ovo

Krótkie gry (czyli short forms) IMPROV(czytaj impro)- to forma teatralno-kabaretowa. Sporty teatralne znane są już na całym świecie i publiczność je uwielbia. To spotkania, w których widz jest niejako drugim aktorem, bierze czynny udział w sztuce, a nawet jest po części jej twórcą. To Jego bowiem sugestie decydują o przebiegu wieczoru.

Wszyscy lubimy podglądać, to nasza druga natura, silniejsza od nas. A improv to nic innego jak podglądanie. Tu właśnie tkwi cały sekret. Widz jest świadkiem TU I TERAZ jak aktor zmierza się z własną materią, często wręcz walczy z własnym umysłem, po to by na oczach widza wygenerować i odnaleźć się w sytuacji zaproponowanej przez niego.  

Twórca IMPROV Keith Johnstone wymyślone przez siebie gry nazywa sportami teatralnymibanner-2 i to bardzo trafne określenie, bo do tego rodzaju sztuki potrzeba tężyzny umysłowej. Na polecenie prowadzącego aktorzy spełniają tu wszystkie zachcianki rozbawionej publiczności. W mgnieniu oka wymyślają riposty i kierują scenką ku niespodziewanemu rozwiązaniu. W ten sposób w ciągu 1,5 godziny przed oczami widowni przewija się cały repertuar tworzonych ad hoc komicznych scen. Każde spotkanie z IMPROV jest niepowtarzalne i śmieszy do łez.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz