ZESPÓŁ TEATRALNY TU MI WOLNO PRZY TEATRZE XL 2020/2021

CO? ZESPÓŁ TEATRALNY  TU MI WOLNO.
Nazwa bierze się od TU MI WOLNO- nowej siedziby Teatru XL, który koordynować będzie pracę zespołu.

 

DLA KOGO? Kandydaci na nasze zajęcia teatralne powinni wykazywać uzdolnienia aktorskie i wokalne, odznaczać się swobodą ruchu oraz brakiem wad wymowy. Grupa adresowana jest do osób w wieku 16-19 lat, które chcą pogłębiać wiedzę i umiejętności sceniczne, a także dla osób planujących studiować kierunki artystyczne.

 

KIEDY? Zajęcia będą odbywać się każdą sobotę (10:00-14:00) 

 

JAK? Kandydaturę należy zgłosić  na adres: warsztaty@tumiwolno.pl

Prosimy o podanie krótkiej informacji na temat dotychczasowych doświadczeń i osiągnięć, np. udział w warsztatach, konkursach, spektaklach szkolnych itp., a także umiejętności, np.: śpiew, gra na instrumencie, akrobatyka itp.

Dodatkowym zadaniem dla kandydatów będzie jednozdaniowa odpowiedź na pytanie: „Dlaczego chcę współtworzyć zespół TU MI WOLNO?”. 

Wybrane osoby zaprosimy do grupy <3

 

GDZIE? Zajęcia odbywają się przy Teatrze XL – TU MI WOLNO plac Hallera 5 lok.10a

więcej na : teatrxl.com

ZGŁOŚ SIĘ!

 

CENA? 450 zł/miesiąc 

 

DRODZY!!
Z ogromną przyjemnością i ekscytacją informujemy, że trwają nabory do zespołu teatralnego TU MI WOLNO. Grupa przeznaczona jest dla wszystkich pasjonatów teatru w wieku od 16 do 19 lat. Jest to inicjatywa zrodzona zarówno z potrzeb absolwentów OGNISKA TEATRALNEGO dla dzieci i młodzieży XS w Teatrze XL, którzy pragną wraz z nami kontynuować swoją przygodę z teatrem, jak i wszystkich tych, którzy chcą podążać swoją teatralną ścieżką pod okiem profesjonalistów.

 

W ramach zajęć członkowie zespołu będą pracować nad rozwojem umiejętności aktorskich, takich jak: wyobraźnia sceniczna, plastyka i ekspresja ciała, ruch sceniczny, gra zespołowa, emisja głosu, interpretacja tekstu (poezja i proza), inscenizacja poezji i prozy (utwory klasyczne i współczesne), wykorzystywanie muzyki i śpiewu w opracowaniu muzycznym spektaklu, sprawność taneczno-rytmiczna, praca przed kamerą, ekspresja teatralna i ekspresja filmowa. Ponadto uczestnicy wezmą udział w zajęciach poświęconych wiedzy o teatrze i filmie. 

W pierwszym półroczu pracy członkowie zespołu będą mieli również okazję poszerzyć niezbędne umiejętności w zakresie interakcji z widownią, poprzez organizowanie happeningów i performensów w przestrzeni miejskiej. Na koniec półrocza członków zespołu czekać będzie egzamin przed komisją i publicznością. Sezon z kolei zakończony zostanie pokazem spektaklu podsumowującego roczną pracę.

 

Wszystkie zajęcia odbywać się będą z wykwalifikowanymi instruktorami, w tym reżyserami, aktorami, tancerzami etc. Dołożą oni wszelkich starań, aby jakość przygotowywanych wydarzeń w niczym nie odbiegała od poziomu działań profesjonalnych zespołów teatralnych.

 

Parę słów o Teatr XL

 

Teatr XL podejmuje WAŻKIE SPOŁECZNIE TEMATY w SATYRYCZNY I BEZKOMPROMISOWY SPOSÓB.
O wyjątkowy poziom, niebanalnej rozrywki dba od 2012 roku.

Komediowy repertuar Teatru XL odnosi się do kwestii ważnych dla mieszkańców stolicy, dla współczesnych Polaków. Prowokuje do refleksji nad sobą i otaczającą rzeczywistością poprzez śmiech i rozrywkę.
Teatr XL łamie stereotypowe wyobrażenie przestrzeni teatralnej, ogranicza scenografię do symbolicznej, ale kładzie nacisk na relacje aktor – widz.
Teatr XL współpracuje z ośrodkami teatralnymi na całym świecie m.in. z Crearc we Francji, Teatrem Litensky w Omsku, Performing Arts at PUC w Rio de Janeiro, Instituto Teatrale Europeo w Rzymie, celem nieustannego rozwoju artystów, wymiany myśli i poszukiwań twórczych.
Jako jedyny teatr w Polsce zajmuje się również spektaklami realizowanymi metodą Teatru Forum, podczas których odpowiednio poprowadzony widz, przekształca się w aktywnego uczestnika i współtwórcę spektaklu, co w założeniu TF jest społecznie wyzwalające.
Przy Teatrze XL działa XS Teatr, który jest ogniskiem teatralnym dla 
dzieci i młodzieży.