LEKARZ MIMO WOLI

Lekarz_mimo_woli_400x200 copy

 

 

Premiera 8, 9, 10 lutego 2013

Autor: Molier

Reżyseria: Sergei Timofeev

Opieka artystyczna: Grzegorz Mrówczyński (od stycznia 2016)

Asystent reżysera: Jan Wojtyński

Opracowanie muzyczne: Sergei Timofeev

Światło: Maciej Bułtowicz

Kostiumy: Izabela Górska i Hanna Górska

 

Sganarel, Jagusia, Łukasz - web rozmiar

LEKARZ MIMO WOLI

Ponadczasowa tematyka i ..ŚMIECHOTERAPIA BEZ RECEPTY

„Ta medycyna to jest dobra rzecz. Ja się będę tego trzymał do końca życia, bo czy się dobrze robi czy źle zapłata ta sama. A jak coś pójdzie źle to i tak nie nasza wina, zawsze chorego ” – szybko orientuje się pijak i utracjusz Sganarell, który omyłkowo zostaje uznany za wziętego lekarza i siłą pojmany, trafia na dwór pana, by tam uzdrowić jego córkę.

Lekka i dosadna komedia, mistrza obnażania przywar ludzkich Moliera.  Rosyjska reżyseria i szalona polska obsada, to gwarancja dla Ciebie WIDZU, że przełkniesz gorzką pigułkę prawdy o medycynie i prawach tego świata z uśmiechem na ustach.

Klasyczna komedia omyłek w najlepszym wydaniu.

 

OBSADA:

SGANARELL – Zbigniew Pożoga

MARCYNA – Magdalena Łoś/Izabela Górska

GERONT – Patryk Pawlak/Tomasz Zaród

ŁUKASZ – Jan Wojtyński/Robert Martyniak

WALERY – Grzegorz Jarek

JAGUSIA – Diana Karamon

LUCYNDA – Dorota Chwedorowicz

LEANDER – Piotr Mrówczyński

CÓRKA: Izabela Górska- pierwsza obsada

THIBAUT- Robert Martyniak – pierwsza obsada

SIOSTRY: Sandra Stencel, Izabela Górska- druga obsada

TANCERKA – Sandra Stencel

 

GALERIA

 

REZENZJE:

Recenzja Tomasza Miłkowskiego

Recenzja Marty Gaik

 

Sergei Timofeev
Sergei Timofeev

Sergei Timofeev. Absolwent Szkoły Teatralnej im. B.V.Tchukina w Moskwie.W 1977 roku obronił dyplom aktorski ze specjalnością aktora komediowego na scenie i przed kamerą. W Rosji rozpoznawany dzięki rolom w filmach „Nietolerancja” i „Kaukazka historia”. Po przybyciu do Omska na początku lat 80tych stał się przywódcą sceny teatralnej w tym mieście. Ludzie przyzwyczajeni do wieloobsadowych spektakli, tłumnie przybywali na solowe występy komediowe Sergeia Timofeeva. Jest współtwórcą Teatru Licey w Omsku. Organizacji, która oprócz prowadzenia najważniejszego w mieście repertuarowego Teatru zawodowego, zajmuje się kształceniem artystycznym dzieci i młodzieży. 

 

W 1993 roku został dyrektorem  Lyceum Theatre, a od 2007 dyrektorem artystycznym. Za osiągnięcia reżyserskie otrzymał Złotą Maskę na Festiwalu Mistrel (Moskwa) oraz na tym samym festiwalu Srebrną Maskę za spektakl Topór. Timofeev również  jest laureatem festiwali w Niżny Tagił, Jekaterynburgu, Grenoble.

 

Znany jest nie tylko z osiągnięć aktorskich i reżyserskich, ale otrzymał nagrodę Rosyjskiego Ministerstwa Kultury za osiągnięcia w nauczaniu.

Liczne wyjazdy Sergeia Timofeeva do Włoch, Litwy, Francji, Szwajacari, Rumuni dają możliwość pracy warsztatowej z nim aktorom i adeptom z całego świata. Pracuje metodą Stanisławskiego i Czechowa. 

Dodaj komentarz