LEKARZ MIMO WOLI
Premiera 8, 9, 10 lutego 2013
Autor: Molier
Reżyseria: Sergei Timofeev
Opieka artystyczna: Grzegorz Mrówczyński (od stycznia 2016)
Asystent reżysera: Jan Wojtyński
Opracowanie muzyczne: Sergei Timofeev
Światło: Maciej Bułtowicz
Kostiumy: Izabela Górska i Hanna Górska
LEKARZ MIMO WOLI
Ponadczasowa tematyka i ..ŚMIECHOTERAPIA BEZ RECEPTY
„Ta medycyna to jest dobra rzecz. Ja się będę tego trzymał do końca życia, bo czy się dobrze robi czy źle zapłata ta sama. A jak coś pójdzie źle to i tak nie nasza wina, zawsze chorego ” – szybko orientuje się pijak i utracjusz Sganarell, który omyłkowo zostaje uznany za wziętego lekarza i siłą pojmany, trafia na dwór pana, by tam uzdrowić jego córkę.
Lekka i dosadna komedia, mistrza obnażania przywar ludzkich Moliera. Rosyjska reżyseria i szalona polska obsada, to gwarancja dla Ciebie WIDZU, że przełkniesz gorzką pigułkę prawdy o medycynie i prawach tego świata z uśmiechem na ustach.
Klasyczna komedia omyłek w najlepszym wydaniu.
OBSADA:
SGANARELL – Zbigniew Pożoga
MARCYNA – Magdalena Łoś/Izabela Górska
GERONT – Patryk Pawlak/Tomasz Zaród
ŁUKASZ – Jan Wojtyński/Robert Martyniak
WALERY – Grzegorz Jarek
JAGUSIA – Diana Karamon
LUCYNDA – Dorota Chwedorowicz
LEANDER – Piotr Mrówczyński
CÓRKA: Izabela Górska- pierwsza obsada
THIBAUT- Robert Martyniak – pierwsza obsada
SIOSTRY: Sandra Stencel, Izabela Górska- druga obsada
TANCERKA – Sandra Stencel
REZENZJE:

Sergei Timofeev. Absolwent Szkoły Teatralnej im. B.V.Tchukina w Moskwie.W 1977 roku obronił dyplom aktorski ze specjalnością aktora komediowego na scenie i przed kamerą. W Rosji rozpoznawany dzięki rolom w filmach „Nietolerancja” i „Kaukazka historia”. Po przybyciu do Omska na początku lat 80tych stał się przywódcą sceny teatralnej w tym mieście. Ludzie przyzwyczajeni do wieloobsadowych spektakli, tłumnie przybywali na solowe występy komediowe Sergeia Timofeeva. Jest współtwórcą Teatru Licey w Omsku. Organizacji, która oprócz prowadzenia najważniejszego w mieście repertuarowego Teatru zawodowego, zajmuje się kształceniem artystycznym dzieci i młodzieży.
W 1993 roku został dyrektorem Lyceum Theatre, a od 2007 dyrektorem artystycznym. Za osiągnięcia reżyserskie otrzymał Złotą Maskę na Festiwalu Mistrel (Moskwa) oraz na tym samym festiwalu Srebrną Maskę za spektakl Topór. Timofeev również jest laureatem festiwali w Niżny Tagił, Jekaterynburgu, Grenoble.
Znany jest nie tylko z osiągnięć aktorskich i reżyserskich, ale otrzymał nagrodę Rosyjskiego Ministerstwa Kultury za osiągnięcia w nauczaniu.
Liczne wyjazdy Sergeia Timofeeva do Włoch, Litwy, Francji, Szwajacari, Rumuni dają możliwość pracy warsztatowej z nim aktorom i adeptom z całego świata. Pracuje metodą Stanisławskiego i Czechowa.