JAKI REAL TAKI TEATR


Tworzymy nową serię Teatru XL w Sieci, na podstawie dramatów znanych i nieznanych, pod wspólną nazwą JAKI REAL taki TEATR. To krótkie odsłony pojedynczych scen, zamykające w sobie wybrane wątki z dramatów. Proces tworzenia naszej internetowej wizji teatru – zgoła inny, niż nas uczono. Inny niż praktykowaliśmy. Za to zgodny z możliwościami, jakie mamy w warunkach domowych. Próby na żywo? Brak. Próby online? (cóż to za zjawisko!) Nad wyraz aktywnie.

Zgodnie z zasadą Teatru XL opieramy się na tekstach nawiązujących do aktualnych sytuacji. W satyryczny sposób opowiadamy o rzeczach ważnych zarówno dla jednostki, jak i społeczeństwa, w którym żyjemy.

W trakcie prac jakoś odzyskaliśmy ducha i energię. Mamy szczerą nadzieję, że i Wam nasze działania przyniosą radość i będą  miłą odskocznią od niepokojących doniesień.

Jeśli macie możliwość i spodoba się Wam nasza praca – wesprzyjcie. Jeśli takiej możliwości nie macie – zostańcie z nami, bawcie się dobrze, mówcie o nas światu!

Tymczasem dbajmy o siebie i trzymajmy się zdrowo!!

https://www.facebook.com/teatrxl/videos/1071791623201770/

 

O SZTUCE“Każdego dnia zapisywane są setki tysięcy terabajtów danych o wykonanych przez nas czynnościach w sieci. Gdzie i za co płacimy kartą, jakie strony przeglądamy oraz co publikujemy na portalach społecznościowych to jedynie wybrane dane statystyczne, które gromadzone są na nasz temat przez ogromne serwery gigantycznych przedsiębiorstw a częściowo także urzędów państwowych.Zjawisko elektronicznej inwigilacji powszechnie postrzegane jest jako zagrożenie, mimo to sfera działań niewirtualnych, które nie odbywają się na komputerze, tablecie lub telefonie zmniejsza się drastycznie z dnia na dzień, przenosząc działania ludzkie w świat cyfrowy.Jak wpłynie to na naszą przyszłość ? To jeden z głównych wątków poruszanych w sztuce "Dzień dobry" Przemysława Kazuska.”*Bohaterowie sztuki – Igor i Irena – przekraczają tę granicę, ale jednocześnie buntują się przeciwko utracie kontroli nad swoim zyciem i sterowaniu ich decyzjami przez system.*źródło: dziennikteatralny.plJAKI REAL TAKI TEATRTworzymy nową serię Teatru XL w Sieci, na podstawie dramatów znanych i nieznanych, pod wspólną nazwą JAKI REAL TAKI TEATR.W trakcie prac jakoś odzyskaliśmy ducha i energię. Mamy szczerą nadzieję, że i Wam nasze działania przyniosą radość i będą miłą odskocznią od niepokojących doniesień.Zgodnie z zasadą Teatru XL opieramy się na tekstach nawiązujących do aktualnych sytuacji. W satyryczny sposób opowiadamy o rzeczach ważnych zarówno dla jednostki, jak i społeczeństwa, w którym żyjemy.Jeśli macie możliwość i spodoba się Wam nasza praca – wesprzyjcie. Jeśli takiej możliwości nie macie – zostańcie z nami, bawcie się dobrze, mówcie o nas światu!Tymczasem dbajmy o siebie i trzymajmy się zdrowo!!https://zrzutka.pl/dje96m #zostańwdomu #stayathome #teatime #theater #teatronline #dobryhumor #dzieńdobry #bądźodpowiedzialny #actorslife #jakirealtakiteatr #whatrealitysuchatheater #staytogether #allworld #bewithus #polishactress

Opublikowany przez TEATR XL Środa, 1 kwietnia 2020